w_5v3p25ueE

Адвокатура сягає своїм корінням далеко в минуле. Ще за часів Стародавньої Греції та Риму почався процес формування образу сучасного адвоката. Актуальність цієї спеціалізації обумовлена самою людською природою, адже там, де є люди, є і суперечки між ними, тому висококваліфікований адвокат завжди забезпечений роботою і гідною гонораром. Йдеться про одну з воістину особливих професій, і це не спроста, адже за своєю природою інститут адвокатури є одним з інструментів демократичного суспільства, оскільки виконує дуже важливу функцію – захисту прав і законних інтересів людини.

Сьогодні провідним місцем підготовки потенційних адвокатів в Україні є факультет адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія». Саме наше структурний підрозділ має все для цього необхідне: від якісної матеріально-технічної бази до практико-орієнтованої організації навчального процесу.

Oyi3hcu2AkwНаведемо лише кілька аргументів: Національний університет «Одеська юридична академія» – це багатофункціональний корпус сучасних споруд, загальною площею понад 100 тис. Кв. м; навчальний фонд становлять близько 500 загальних і спеціалізованих аудиторій; більше 20 комп’ютерних класів на 700 робочих місць; 2-х і 3-х місні номери в гуртожитках готельного типу і т.д. До всього цього ще й можливість безпосереднього відчуття незабутнього колориту Південної Пальміри, адже корпус факультету адвокатури – це абсолютно нова будівля, яке розташовується в самому серці Одеси, а з вікон відкривається прекрасний вид на місто і морське узбережжя.

obsh

Що стосується безпосередньо навчального процесу, то слід зазначити, що наша робота завжди орієнтована на тісний взаємозв’язок теорії з практикою, саме тому на базі факультету викладаються не тільки класичні для всіх юридичних вищих навчальних закладів дисципліни, а й спецкурси ( «Особливості тактики захисту», «Етика адвокатської діяльності »та ін.), крім того підготовка ведеться за двома спеціалізаціями: адвокат-представник сторін і адвокат в кримінальному судочинстві.

Професорсько-викладацький склад включає в себе провідних вчених, юристів-практиків і безпосередньо адвокатів. Вчені факультету реалізують масштабну програму науково-дослідних робіт в різних областях юридичної науки, вносять суттєвий вклад в удосконалення українського законодавства, здійснюють наукове консультування різних державних і міжнародних органів з правових питань, беруть участь в розробці законопроектів, в тому числі і щодо реформування адвокатури.

4G6ybBf64ag

У складі факультету функціонує практико-аналітичний клуб «Адвокат», засідання якого проходять за участю не тільки вітчизняних адвокатів, але також і наших колег з Європи та США. Крім того, факультет надає активне сприяння реалізації програм міжнародного співробітництва, зокрема Trans-European Mobility Programme for University Studies (TEMPUS), Fulbright program і ін. Також студенти факультету мають можливість паралельно з основним навчальним процесом відвідувати заняття, які проводяться на англійській, французькій і німецькою мовами, що в майбутньому дозволить їм краще інтегруватися в роботу міжнародних освітніх інституцій.

Накопичення теоретичних знань сприяє Наукова бібліотека, в якій зібрано більше 700 тис. Екземплярів як наукової, так і художньої літератури. Особливої уваги тут заслуговує Музей рідкісної книги, де широко представлені першоджерела, що є неоціненним матеріалом для поглибленого аналізу правової матерії. Створено сектор юридичної літератури на іноземних мовах, його фонд постійно поповнюється виданнями провідних університетів світу, а також матеріалами міжнародних організацій.

Паралельно з навчальним процесом надається можливість отримання практичних навичок. Так, з 1998 року на базі нашого університету функціонує Юридична клініка, в якій кращі студенти факультету адвокатури під керівництвом досвідчених кураторів займаються юридичною практикою. Також факультет тісно співпрацює з Радою адвокатів Одеської області, Одеської обласної колегією адвокатів та іншими яскравими представниками адвокатського самоврядування та практики, що дає можливість студентам безпосередньо вливатися в професійне середовище ще зі студентської лави.

6s3RzYJO8gw

Крім того, на базі нашого університету розвинена сучасна велика інфраструктура для життя, навчання, розвитку спортивних і мистецьких талантів. Студентам факультету надаються широкі можливості для заняття спортом, в тому числі і в секціях спортивного вдосконалення, таких як волейбол, баскетбол, футбол, дзюдо, кульова стрільба, настільний теніс, плавання, легка атлетика, бокс, аеробіка, рукопашний бій, художня гімнастика. Функціонує спортивно-оздоровчий комплекс «Феміда», який відповідає всім міжнародним стандартам якості. У нас існує широкий спектр можливостей для реалізації свого творчого потенціалу в складі команди КВН, а також на всіляких творчих конкурсах і заходах. Робота студентського профбюро факультету спрямована на організацію громадського дозвілля шляхом проведення різноманітних акцій, екскурсій, змагань і т.д. Інформаційну функцію виконує прес-центр факультету, який щодня сповіщає студентів і викладачів про найсвіжіші новини з життя факультету, зокрема, і університету в цілому. Крім усього іншого, в літній період часу ми дбаємо про відпочинок наших студентів, так всі бажаючі можуть провести свої канікули на сучасній базі відпочинку «Академія».