«Державне бюро розслідувань: на шляху розвитку»

У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Державне бюро розслідувань: на шляху розвитку». Активну участь у конференції взяли: перший заступник міністра освіти і науки України, члени Науково-консультативної Ради бюро, Голова Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, Координатор регіонального представництва Консультативної Місії Європейського Союзу в Одесі, Голова Ради адвокатів Одеської області, провідні вчені, адвокати , аспіранти, студенти. Метою даної конференції стала розробка рекомендацій для удосконалення роботи Державного бюро розслідувань і створення більш ефективної системи розслідування злочинів.

Важливим напрямком в забезпеченні ефективної роботи органів державної влади, зокрема і Державного бюро розслідувань, є підготовка високопрофесійних кадрів. Тому під час конференції було акцентовано увагу на основних напрямках реформування юридичної освіти.

Ми зараз активно працюємо над концепцією реформування юридичної освіти в Україні. Це дуже складна робота, вона пов’язана з класифікацією юридичних професій. Нам, перш за все, потрібно зрозуміти, як правильно і ефективно готувати правознавця, юриста, як готувати фахівця для правоохоронної діяльності. Потрібно, щоб замовники, тобто роботодавці, те ж саме Досудове бюро розслідувань, прокуратура, поліція формували професійні стандарти і вимоги до випускника, а університет, в свою чергу, повинен ці стандарти забезпечувати. – підкреслив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Серед зарубіжних експертів конференції – координатор регіонального представництва ЄС в Одесі Пол Кірван.

Так як наша місія консультативна, ми забезпечуємо консультації при створенні державного бюро розслідувань. Також ми пропонуємо свої рекомендації, в тому числі щодо проектів законів, які в майбутньому будуть імплементуватиметься. – прокоментував Пол Кірван.

У Національного університету «Одеська юридична академія» величезний досвід взаємодії з правоохоронними структурами, зокрема, укладено договори з Генеральною прокуратурою, Національною поліцією, створена експериментальну групу підготовки детективів, на факультеті прокуратури та слідства впроваджена унікальна програма «Робоче місце слідчого, прокурора, детектива» . Також працює єдиний в Україні Центр тестування на поліграфі, сертифікований в США, а також Центр стрілецької та бойової підготовки. Все це в комплексі дає можливість університету масово забезпечувати правоохоронні органи висококласними фахівцями, а студентам – отримувати робочі місця.

Створення Державного бюро розслідувань, яке здійснює правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття і розслідування злочинів, віднесених до його компетенції, стало важливою подією в реформуванні системи правоохоронних органів. Незважаючи на те, що Закон України «Про Державне бюро розслідувань» був прийнятий в 2015 році, тільки в 2017 році Кабінет Міністрів України погодив організаційну структуру Державного бюро розслідувань.

Слід зазначити, що одним із структурних підрозділів Державного бюро розслідувань є Науково-консультативна рада, до складу якого увійшли провідні вчені. Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою розробки рекомендацій, висновків і пропозицій щодо основних питань діяльності ГБР, підготовка яких потребує наукового забезпечення.

Ми чекаємо якоїсь спільної резолюції і подальшої роботи в складі наукової ради при Державному бюро розслідувань, яке на сьогоднішній день дозволить поставити перед законодавцем певні завдання, що дають можливість провести удосконалення даного законодавства. – зазначив Голова ради громадського контролю Максим Болдін.

Учасники наукової конференції одноголосно підкреслили важливість проведення таких наукових заходів, які виступлять надійною платформою для пошуку афективних механізмів удосконалення організаційно-правових засад діяльності Державного бюро розслідувань.

Джерело: onua.edu.ua

Posted in Новини факультету.