Програма USAID «Нове правосуддя» в Україні

USAID – Агентство США з міжнародного розвитку – працює в Україні з 1992 року, надаючи допомогу у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я, соціальний сектор. А з жовтня минулого року USAID презентувало нову програму реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», яка вже успішно реалізується у Львові та Чернівцях.

В Одесі для реалізації цієї програми обрано факультет адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія».

З цією метою 13 березня в один з найбільших вузів України приїхала група міжнародних експертів. Дилейн Р. Свенсон – американський юрист, професор права з 25-річним досвідом викладання і юридичної практики в судах штатів і федеральних судах США. Останні роки професор Свенсон проводить тренінги для юристів, суддів, прокурорів, викладачів права і студентів у тридцяти країнах світу.

Професор Правової школи у Вірджинії Томас Спіді Райс є консультантом з питань верховенства права та веде курси та лекції в багатьох міжнародних школах.

Приїхали і два вітчизняних експерта програми. Це магістр права Національного університету «Острозька академія» в м. Рівне Марія Ціп’ящук і експерт в області права викладач юридичного факультету Київського національного університету ім.Т.Шевченко Іван Ромащенко.

У перший день перебування в Одесі експерти програми зустрілися з ректором НУ «Одеська юридична академія» Володимиром Завальнюком і деканом факультету адвокатури Миколою Стояновим, відвідали Музей рідкісної книги, побували на уроці зі стрілецької та тактичної підготовки, ознайомилися з музеєм холодної та бойової зброї.

Весь тиждень проведуть експерти в Одеській юридичній академії, оцінюючи якість освіти, щоб потім дати власні рекомендації та надати міжнародний сертифікат якості, відповідності університету заявленим світовим стандартам. Зазначимо, що такий сертифікат на даний момент має лише два українських ВНЗ.

Нагадаємо, що проект USAID є одним з координаторів експерименту у сфері вищої освіти – проведення вступних іспитів бакалаврів для отримання ступеня магістра. Тобто, для вступу в магістратуру, тепер абітурієнти повинні складати зовнішнє незалежне тестування. У минулому році такий експеримент в Україні проводився вперше. У ньому взяли участь 10 вітчизняних вузів, серед яких була і Одеська Юракадемія.

НУ «ОЮА» має великий досвід взаємодії з провідними міжнародними структурами, будучи членом Європейської асоціації університетів, а також Європейської організації публічного права. За минулі роки було укладено понад 50 довгострокових угод про співпрацю з провідними вищими навчальними закладами країн Європи і США, впливовими міжнародними урядовими та неурядовими організаціями. НУ «ОЮА» неодноразово брав участь в реалізації науково-дослідницьких, технічних і гуманітарних проектів Європейського Союзу та ООН. На базі університету проводяться міжнародні конференції і симпозіуми, результати яких впливають на розвиток юридичної науки і практики не тільки в Україні, але і в Європі в цілому. Щорічно в університеті працюють визнані іноземні вчені і практикуючі юристи, які викладають авторські курси лекцій англійською, німецькою та французькою мовами, що значно підвищує рівень вищої освіти, одержуваної студентами вузу. Зокрема, університетом вже багато років реалізується унікальний для України проект навчання на декількох іноземних мовах. Так, студенти можуть слухати лекції, брати участь у практичних заняттях за їх вибором не лише українською чи російською мовами, а й англійською, німецькою, французькою. Щороку більше двох тисяч студентів, аспірантів і викладачів університету проходять стажування, беруть участь у різних конференціях, освітніх програмах провідних світових вузів.

Закономірним результатом міжнародної науково-освітньої активності колективу університету стало широке визнання його авторитету за кордоном. За високі показники у підготовці фахівців-юристів європейського рівня та відповідність освітніх послуг європейським стандартам Асоціацією ректорів Європи університету була присуджена нагорода «Європейська якість».

Також відзначимо, що в даний час в рамках проекту Темпус IV Національний університет «Одеська юридична академія» у співпраці з іншими європейськими університетами розробляє і впроваджує магістерську програму в області європейського та міжнародного права «Європейське і міжнародне право в Східній Європі».

В цьому році в рамках реалізації Угоди про співробітництво з Зальцбурзським університетом студенти, аспіранти та молоді викладачі НУ «ОЮА» запрошуються до участі у Літній школі, присвяченій європейському приватному праву, яка буде проходити з 3 по 15 липня 2017 р. в Зальцбурзі (Австрія). Крім того, студенти ВНЗ візьмуть участь ще в одній міжнародній освітньо-професійній програмі –LEAD Program: Leadership, Education and Development.

Ні для кого не секрет, що отримати юридичну освіту – це ще не все. Не менш складним є влаштування на роботу за фахом, витримавши з честю конкурс і зумівши стати затребуваним фахівцем.

Сьогодні в країні на одне робоче місце в юридичній сфері претендують дванадцять юристів і правознавців. І потрібно володіти багатьма професійними навичками та вміннями, ораторськими і дискусійними здібностями, щоб витримати цей нелегкий життєвий іспит і стати не тільки володарем заповітного диплому фахівця, але і бути затребуваним на ринку праці.

До речі, програма USAID «Нове правосуддя» в Україні йде в ногу з часом і є великою підмогою в зв’язку з здійснюваною в країні судовою реформою та реформою юстиції.

Джерело: Слово

Posted in Новини факультету, ЗМІ про нас.