ЯК СТАТИ АДВОКАТОМ?
- Шлях до юриспруденції -
Перший етап
"З чого почати?"

Для початку тобі потрібно вступити до закладу вищої освіти, а саме на спеціальність 081 "Право" та здобути повну вищу юридичну освіту (магістр).

P.S. для цього гарно підходить факультет адвокатури НУ "ОЮА"

В університеті потрібно старанно та ретельно вивчати усі дисципліни, тому що знань забагато не буває, а особливо у юридичній сфері.

❗ Після здачі державних іспитів обов'язково забери диплом❗

(він тобі знадобиться)

Другий етап
"Я здобув освіту, що робити далі?"

Після здобуття ступеня магістра потрібно скласти кваліфікаційний іспит. ✅

іСПИТ

"Особа, яка виявила бажання стати адвокатом, має право звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України."
ч.1 ст.8 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність"
Третій етап
"Чудово! Це все?"
Після отримання свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту потрібно пройти 6-ти місячне стажування, але бувають і виключення.

ст. 10 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”

Стажування полягає в перевірці готовності особи, яка отримала свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту, самостійно здійснювати адвокатську діяльність.

Якщо радою адвокатів регіону прийнято рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, не пізніше 30 днів з дня прийняття цього рішення потрібно скласти перед радою адвокатів регіону присягу адвоката України такого змісту:

Присяга

“Я, (ім’я та прізвище), урочисто присягаю у своїй адвокатській діяльності дотримуватися принципів верховенства права, законності, незалежності та конфіденційності, правил адвокатської етики, чесно і сумлінно забезпечувати право на захист та надавати правову допомогу відповідно до Конституції України і законів України, з високою відповідальністю виконувати покладені на мене обов’язки, бути вірним присязі”.

Особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.

Де працювати адвокату?
Ми звикли до того, як зображують правозахисників у голлівудських фільмах – піджак, бездоганна зачіска та заворожені погляди в залі судових засідань. А що стоїть за цим? Де насправді працюють адвокати та як обрати власний професійний шлях?
Вільний графік
Індивідуально
Це фріланс для правника: якщо юрист уже має клієнтську базу, то з високою ймовірністю досягне успіху на ринку самозайнятості. Додаткові плюшки – іменна печатка, штампи, бланки, а також власні рахунки в банках. Досвід, професіоналізм, довіра клієнтів та регулярні справи – мастхев для індивідуальної діяльності.
Колективна праця
Адвокатське бюро
Мрієте побачити своє прізвище у назві компанії? Тоді створіть адвокатське бюро, тобто юридичну особу, зареєстровану відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Одна з обов’язкових вимог до адвокатського бюро – прізвище власника в найменуванні організації.
Потужна сила
Адвокатське об’єднання
Хочете стати частиною правничої команди? Це чудовий варіант для помічників адвокатів, юристів-початківців та просто командних гравців. Ви можете створити адвокатське об’єднання з іншими правниками або долучитися до вже створеного. Вашою другою Конституцією буде статут об’єднання, а щоденним бонусом – нетворкінг із іншими юристами.
Безоплатна допомога ⛑
Багато правників (навіть дуже досвідчених!) надають вторинну правову допомогу безоплатно.

За це вони отримують державні кошти та за великим рахунком не відрізняються від інших адвокатів: так само захищають сторону в суді, представляють інтереси особи та складають процесуальні документи.

Чудовий початок кар’єрного шляху, чи не так?

Тож тепер ви знаєте, як та хто може бути адвокатом.
Поповнюйте ряди правозахисної професії, критично оцініть ринок праці та залишайтеся об’єктивними!
Written by Ann
Made on
Tilda